Training
2 maanden
Avond, Dag en Zaterdag
De Wet op het financieel toezicht (Wft) stelt eisen aan iedereen die werkzaam is in de financiële dienstverlening. Met de opleiding Wft Basis van onze businesspartner NIBE-SVV doe je de noodzakelijke kennis en vaardigheden op, onder meer over de juridische en fiscale positie van de consument. Ook verdiep je je in aanbieders van financiële producten, banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Je leert over hun producten op het gebied van betalen, sparen, lenen, beleggen en verzekeren en je ontdekt hoe zij hun producten distribueren. Daarnaast komt het toezicht op financiële instellingen aan bod.
Deze opleiding Wft Basis is ontwikkeld voor iedereen die een Wft-adviseursdiploma wil behalen en wil werken als medewerker met adviestaken bij financieel dienstverleners of als medewerker met inhoudelijk klantcontact zonder adviestaken waarvan de vakbekwaamheid met certificaten wordt aangetoond.
Tijdens de lessen is er veel aandacht voor je persoonlijke ontwikkeling en de mogelijkheden om in de praktijk te oefenen met nieuwe kennis en vaardigheden. De lessen worden verzorgd door docenten met veel praktijkervaring. Door hun kennis van het vakgebied kunnen ze jou uitstekend helpen de vertaling te maken naar je eigen werkzaamheden en organisatie. Dat doen zij onder meer door praktijkgerichte opdrachten te geven. Ook speelt leren met en van elkaar een grote rol binnen het programma.
Gemiddeld duurt het programma 2 maanden. Het doornemen van de leerstof en het maken van de diverse opdrachten betekenen een studiebelasting van ongeveer 5-7 uur per bijeenkomst.
Het certificaat Wft Basis is ook een van de onderdelen van de Wft-diploma’s Adviseur Consumptief Krediet, Adviseur Schadeverzekeringen Particulier, Adviseur Vermogen, Adviseur Inkomen, Adviseur Schadeverzekeringen Zakelijk, Adviseur Hypothecair Krediet en Adviseur Pensioen.
Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Omdat je binnen een groep veel van elkaar leert, bieden we je een alternatieve locatie aan wanneer er voor jouw voorkeurslocatie onvoldoende aanmeldingen zijn.
Behoefte aan meer flexibiliteit? Met de lesvariant e-learning studeer je in je eigen tijd en in je eigen tempo op afstand. Je wordt online begeleid door een ervaren docent.
Voor de unieke combinatie van beide lesvarianten kies je voor virtual classroom. Hierbij volg je de lessen op vaste tijdstippen, met een docent én digitaal. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina op onze website.
De volgende onderwerpen komen aan de orde:
Na afloop van de opleiding neem je deel aan het officiële examen Wft Basis. De Wft-examens worden digitaal afgenomen. Bij een voldoende resultaat ontvang je het officiële Wft-certificaat ‘Wft Basis’ van onze businesspartner NIBE-SVV. Dit certificaat heeft een grote meerwaarde voor je verdere carrière in de financiële dienstverlening.
Deze opleiding duurt 2 maanden. Je hebt 3 lesdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur. Je kunt dit programma ook op afstand volgen op basis van e-learning (zie voor meer informatie).
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Het menu met extra mogelijkheden en de bijbehorende kosten vind je hier en in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
Bestuursacademie Nederland regelt voor jou een arrangement bestaande uit onbeperkt koffie, thee en ijswater. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch begrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,- (excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Staat er een verwijzing naar locatie- en arrangementskosten? Dan brengen wij naast arrangementskosten ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- per avond (excl. btw). Een aantal programma’s hebben ook een avondprogramma. In dat geval wordt er een diner en/of hotelovernachting voor je verzorgd. De kosten hiervoor bedragen € 25,50 (excl. btw) voor het diner en € 100,- (excl. btw) voor de hotelovernachting.
Voor opleidingen van onze businesspartners worden er kosten voor reprorechten en hand-outs in rekening gebracht. Het betreft hier een eenmalig bedrag van € 15,- (excl. btw).
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn belast met 21% btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag boven op de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader.
Betaal je jouw opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%. Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten, arrangementskosten en het diner zijn altijd belast met 9% btw.
De btw op arrangementskosten en het diner is niet verrekenbaar. Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.