Master niveau
9 maanden
Dag
Veel Nederlanders worstelen met schulden. Kinderen groeien op in arme gezinnen. En armoede wordt vaak generatie op generatie doorgegeven. Tijd dus om er iets aan te doen. Maar welke strategische keuzes maak je bij het vormgeven van het armoede- en schuldenbeleid binnen je gemeente? Hoe krijg je in beeld welke aanverwante beleidsterreinen van belang zijn voor een integrale aanpak? En hoe maak je verbinding met de professionals op die terreinen? Het zijn enkele vragen waar je in deze leergang mee aan de slag gaat. Samen met de doelgroep, collega's van andere beleidsterreinen en belangen- en hulporganisaties geeft je vorm aan het beleid. Zo zorg je ervoor dat je tot een succesvolle aanpak komt in de gehele keten van armoedepreventie en -bestrijding.
Deze leergang is ontwikkeld voor beleidsadviseurs en -regisseurs binnen de lokale overheid en hun ketenpartners die betrokken zijn bij het ontwikkelen en uitvoeren van het armoede- en schuldenbeleid. En die samen met de partners in de keten vorm willen geven aan de succesvolle aanpak van armoede in hun werkgebied.
Tijdens de lessen is er veel aandacht voor je persoonlijke ontwikkeling en de mogelijkheden om in de praktijk te oefenen met nieuwe kennis en vaardigheden. De lessen worden verzorgd door docenten met veel praktijkervaring. Door hun kennis van het vakgebied kunnen ze jou uitstekend helpen de vertaling te maken naar je eigen werkzaamheden en organisatie. Dat doen zij onder meer door praktijkgerichte opdrachten te geven. Ook speelt leren met en van elkaar een grote rol binnen het programma.
Uiteraard kun je dit programma ook incompany volgen. Ben je benieuwd wat wij voor jou kunnen betekenen? Neem dan contact met ons op voor een vrijblijvende afspraak. Je kunt ons bereiken op 035 - 7 604 860 of mail naar incompany@bestuursacademie.nl.
In deze leergang komen de volgende onderwerpen aan bod:
(4 dagen)
Context van armoedebeleid
Mogelijkheden lokaal beleid
Vormgeving lokaal armoedebeleid
(4 dagen)
Overheid en beleid
Rol van de integrale beleidsmaker
Inbedding van integraal beleid
(4 dagen)
Netwerksamenleving
Verhoudingen binnen netwerken
Creatie en realisatie
Je rondt de leergang af met een eindopdracht.
Je sluit de leergang af met een eindopdracht. Als je een voldoende behaalt, ontvang je het diploma ‘Leergang Strategische Samenwerking in Armoedebestrijding’ van Bestuursacademie Nederland.
Wil je meer weten over de opbouw van onze opleidingen? Zie dan opbouw Master.
Deze opleiding duurt 9 maanden. Je hebt 8 lesdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur en 4 lesdagen van 09.30 uur tot 16.30 uur.
Ontdek diverse subsidies die je kunnen helpen bij het verlagen van je studiekosten, of je nu zelf betaalt of je werkgever. Hieronder vind je een handig overzicht van de beschikbare regelingen.
Regelingen voor de student:
Regelingen voor de werkgever:
Bekijk per regeling welke voorwaarden en voordelen van toepassing zijn op onze pagina over subsiedieregelingen.
Opleiding op locatie
Bij Bestuursacademie Nederland regelen wij een arrangement voor jou bestaande uit onbeperkt koffie, thee en ijswater. Het dagarrangement is inclusief een uitgebreide lunch. De arrangementskosten bedragen € 25,- per dag of € 5,50 per avond. Als er locatiekosten vermeld worden in het kostenoverzicht, worden deze kosten aan je doorberekend. De locatiekosten bedragen € 29,50 per dag of € 10,- per avond.
Let op: alle bovenstaande bedragen zijn exclusief btw.
Virtual Classroom of E-learning
Wanneer je ervoor kiest om een van onze opleidingen online via een e-learning of virtual classroom te volgen, worden er geen locatie- en arrangementkosten in rekening gebracht.
Naast de aangegeven kosten kan er in de loop van je studie sprake zijn van eventuele aanvullende kosten. Of je te maken krijgt met deze kosten is afhankelijk van je studiebehoefte. Zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor extra examenbegeleiding of het maken van een herexamen wanneer je niet in een keer slaagt. Bekijk het menu met extra mogelijkheden en bijbehorende kosten. Dit menu vind je ook in de online leeromgeving e-Connect, waar je na de inschrijfbevestiging toegang toe hebt.
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs, MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of volledige Master, dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn belast met 21% btw.
Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag bovenop de exclusief btw prijs. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader. Betaal je je opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%.
Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw.
Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.