Prijzen onder voorbehoud.
In toenemende mate krijgen Wmo-medewerkers te maken met cliënten met een psychiatrisch of psychogeriatrische ziektebeeld. Mensen met een dergelijke achtergrond blijven tegenwoordig zo lang mogelijk thuis wonen, of gaan na behandeling weer thuis wonen. Daarbij doen zij vaak een beroep op de Wmo voor huishoudelijke ondersteuning en begeleiding. Basiskennis van psychogeriatrische en psychiatrische ziektebeelden is voor de loketmedewerkers belangrijk om de juiste afwegingen te kunnen maken. Met name is het essentieel om te weten in welke situatie de AWBZ voorliggend is op de Wmo. Kennis van deze materie is dus onontbeerlijk en draagt bij aan een efficiënte, klantgerichte dienstverlening.
Tijdens deze tweedaagse cursus maakt u kennis met een aantal veel voorkomende psychogeriatrische (waaronder dementie) en psychiatrische ziektebeelden (waaronder persoonlijkheidsstoornissen zoals borderline en verslavingsproblematiek). De nadruk ligt hierbij op het herkennen van en het omgaan met psychogeriatrische of psychiatrische cliënten.
Het programma ziet er als volgt uit:
Theorie en herkennen van psychogeriatrische ziektebeelden
Theorie en herkennen van psychiatrische ziektebeelden
Het programma is interactief, waarbij theorie en de praktijk elkaar afwisselen en casuïstiek en vragen van de cursisten worden meegenomen.
Deze cursus wordt verzorgd door de specialisten van Trompetter & Van Eeden, een onafhankelijke organisatie voor sociaal-medische expertise, gespecialiseerd in de advisering en het geven van onderwijs op het terrein van zorg, wonen en welzijn. Het bureau beschikt over een ruime ervaring in de medische advisering onder andere in het kader van de Wmo en de integrale indicatiestelling voor de AWBZ.
Veel cliënten zijn sociaal weinig vaardig en/of vertonen afwijkend gedrag. Dit kan een direct gevolg zijn van hun beperking, maar het kan ook het gevolg zijn van isolement waardoor sociale vaardigheden onvoldoende zijn aangeleerd of weer verloren zijn gegaan. Door cognitieve, sociale en psychiatrische beperkingen zijn mensen uit deze groepen vaak niet in staat effectief te communiceren. Ze kunnen zich niet op een voor de gesprekspartner begrijpelijke manier uitdrukken en begrijpen ook niet altijd goed wat de gesprekspartner bedoelt. Door dit wederzijdse onbegrip hebben mensen uit deze doelgroepen vaak negatieve ervaringen op het gebied van bejegening, worden buitengesloten en ontmoeten zij ongeduld en kilheid, waardoor de motivatie om te participeren afneemt. Tot slot zijn sommige van deze cliënten fysiek minder goed in staat te communiceren door beperkte energie, zintuiglijke en/of bewegingsstoornissen. Ook hier is tijdens deze cursus aandacht voor.
Al onze opleidingen en trainingen kunt u als incompany in uw eigen organisatie uitvoeren. Meer informatie over de mogelijkheden krijgt u van bovenstaande contactpersoon.