Login
Wachtwoord
 
Sluit venster
 

Procesbegeleider organisatieontwikkeling en kwaliteitszorg

Verandertrajecten binnen de publieke sector begeleiden? Cursuscode: OK\PROOK

Voor mij?

U wilt in uw organisatie verandertrajecten begeleiden.
aantal dagdelen: 16
investering: € 3.145,-
studiebelastinguren (SBU): 100
accommodatiekosten: € 475 ,- [i]

Prijzen onder voorbehoud.

Waar en wanneer

Er zijn nog geen data en locaties bekend. Wilt u op de hoogte worden gebracht van de eerst volgende uitvoering? Toon dan uw belangstelling via de knop ‘Interesse’.

Overheidsorganisaties ontwikkelen zich voortdurend. In de dagelijkse praktijk wordt hier op allerlei manieren inhoud aan gegeven. Cultuur- en kwaliteitstrajecten zijn inmiddels gemeengoed. Instrumenten die daarbij kunnen worden ingezet zijn bijvoorbeeld cultuurdiagnoses, kwaliteitsmodellen, kwaliteitshandvesten, ISO-normering, juridische controlling en dergelijke. De taak en rol van een begeleider van dergelijke trajecten is daarbij minstens zo belangrijk als de genoemde instrumenten.

Resultaat

Na afloop van deze opleiding beheerst u technieken om processen en projecten op basis van veranderkundige theorieën te diagnosticeren en de juiste interventiemethodiek te selecteren en te evalueren. U weet hoe u als procesbegeleider in veranderprocessen de meest adequate match kunt maken tussen uzelf, uw rol en uw veranderopgave en treedt daarbij authentiek en met overtuigingskracht op. U kent kwaliteitszorginstrumenten en kunt een positiebepaling uitvoeren op basis van het Overheidsontwikkelmodel. 

Programma

De leergang is opgebouwd uit drie blokken:

Blok 1 - Persoonlijke effectiviteit bij veranderingsprocessen
Op het programma:

  • Talenten en valkuilen (her)kennen die uw persoonlijke effectiviteit bij veranderprocessen bepalen
  • Uw manier van optreden versterken door authenticiteit en overtuigingskracht
  • De optimale match vinden tussen uw eigenheid, uw rol als procesbegeleider, de context en uw veranderopgave
  • Het kleuren denken (De Caluwé)
  • De waarde van onderzoek en diagnose in veranderprocessen
  • Overzicht van uw interventie-instrumentarium
  • Het opstellen van een Plan van Aanpak of Roadmap voor de organisatieverandering

Blok 2 - Verbetermanagement en verschillende kwaliteitsinstrumenten
Op het programma:

  • De verschillende kwaliteitsinstrumenten die bij overheidsorganisaties worden ingezet
  • Het inhoud geven aan verbetermanagement
  • Voorwaarden voor een goede implementatie (borging) van de verbetertrajecten
  • Mogelijke succes- en faalfactoren bij kwaliteitstrajecten
  • Ervaringen van uit de praktijk door procesbegeleiders die in hun eigen overheidsorganisaties kwaliteitszorg hebben geïmplementeerd

Blok 3 - Begeleiden positiebepalingen en ontwikkelconferenties
Op het programma:

  • Het begeleiden van een positiebepaling op basis van het Overheidsontwikkelmodel (o.a. verschillende methodieken)
  • Het begeleiden van een ontwikkelconferentie (o.a. verschillende werkvormen).

Na afloop van deze drie blokken, wordt een laatste bijeenkomst georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst presenteert u een plan van aanpak dat u voor uw eigen organisatie hebt ontwikkeld. Dit plan wordt tevens verdedigd voor een commissie.

Examen, diploma, certificaat

Bij goed gevolg ontvangt u een certificaat.

< terug naar vorige pagina


Heeft u vragen?

Hayat Akoudad
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
030 - 21 42 980

Al onze opleidingen en trainingen kunt u als incompany in uw eigen organisatie uitvoeren. Meer informatie over de mogelijkheden krijgt u van bovenstaande contactpersoon.