| (start)datum | ||
| Arnhem | 10-09-2012 | |
| Amsterdam Zuidoost | 10-09-2012 | |
| Zwolle | 11-09-2012 | |
| Capelle aan den IJssel | 12-09-2012 | |
| Eindhoven | 13-09-2012 |
Het juridisch toetsen en beoordelen van rapportages rondom uitkeringsverstrekking en bijzondere bijstand. Het nemen van beslissingen. Het voorbereiden en afwikkelen van bezwaarschriften. Het verdedigen van collegebesluiten in de commissie Sociale zekerheid, Welzijn en Zorg. Het zijn allemaal taken die u als juridisch kwaliteitsmedewerker uitvoert. De constante veranderingen in wet- en regelgeving en beleid vragen van u de nodige flexibiliteit. Aandacht voor de vakinhoudelijke basiskennis is van belang. Maar daarnaast vraagt uw functie tegenwoordig om specialistische kennis op juridisch en beleidsmatig gebied.
Na deze opleiding bent u op hbo-niveau opgeleid. U kunt juridische vraagstukken op het gebied van sociale zekerheid binnen de gemeentelijke Sociale Dienst (ISD) of UWV Werkbedrijf uitzoeken en oplossen. Ook kunt u een aanvraag levensonderhoud (WWB) professioneel behandelen.
Deze opleiding bestaat uit drie verplichte modulen en twee keuzemodulen. De rode draad binnen deze opleiding is de module Wet werk en bijstand. Om het diploma te kunnen behalen zult u vier modulen met goed gevolg af moeten ronden. In elk geval de modulen Algemene rechtskennis, Voorliggende voorzieningen en Wet werk en bijstand en een keuze uit twee modulen: Beleidsmedewerker sociale zekerheid of Professionele coaching en werkbegeleiding. Naar wens kunt u deze modulen ook afzonderlijk volgen of over twee jaren verdelen.
Het maken van opdrachten en het raadplegen van achtergrondinformatie spelen een grote rol. Daarnaast gaat er veel aandacht uit naar het doorzien van de praktijk.
U kunt deze opleiding modulair volgen. Per module is een certificaat te behalen. Als u vier modulen met goed gevolg afrondt, ontvangt u het diploma Juridisch kwaliteitsmedewerker Sociale Dienstverlening (JKSD). Natuurlijk kunt er ook voor kiezen alle 5 de modulen te volgen.
Programma:
Deze module bevat ook e-learning: 'Hoe werkt de gemeente' en 'Algemene wet bestuursrecht. Schriftelijk (her)examen
Programma:
Schriftelijk (her)examen
Programma:
De volgende onderwerpen staan op het programma:
Schriftelijk (her)examen
Programma:
Programma:
Het doel van coachen is het verbeteren van de prestaties en leermogelijkheden van anderen. Om dat goed te kunnen doen, heeft u een aantal vaardigheden nodig. U moet kunnen motiveren, de juiste vragen stellen en uw eigen coachstijl afstemmen op de te coachen persoon. Deze interactieve training koppelt de theorie van het coachen direct aan de praktijk. Na deze drie dagen heeft u kennis van en inzicht in de doelen en effecten van coaching. U kunt een diagnose stellen en een coachingstraject uitvoeren. U beheerst diverse gespreks- en interventietechnieken. Ook leert u omgaan met weerstand tijdens het coachingstraject. Het programma ziet er als volgt uit:
Programma:
De digitale Kennisbank van Kluwer (Schulinck) maakt deel uit van het verplichte opleidingsmateriaal. Kunt u voor uw studie bijvoorbeeld in uw eigen organisatie al over de Kennisbanken beschikken, dan is een abonnement hierop via de Bestuursacademie niet noodzakelijk. Zonder bericht, voorafgaand aan het opleidingsjaar, sluiten wij automatisch een abonnement voor u af en betaalt u aan ons de kosten voor gebruik van de Kennisbanken. Het abonnement is geldig voor het gehele opleidingsjaar, 7 dagen per week, 24 uren per dag. De aangegeven investering is exclusief de kosten van het overige lesmateriaal.
De cursusprijs is exclusief het studiemateriaal.
Vrijstelling
U kunt schriftelijk vrijstelling aanvragen voor de modulen Algemene rechtskennis en Voorliggende voorzieningen. Vrijstelling voor een module is mogelijk, als wordt beschikt over een recent diploma of certificaat op hbo-niveau (minder dan een jaar oud), dat inhoudelijk tenminste gelijkwaardig is aan de lesstof van de module. De vrijstelling is mede afhankelijk van de frequentie tot herziening betreffende wet- en regelgeving van de Sociale Zekerheid.
Coach
Naast het verwerven van kennis en inzicht, wordt binnen de opleiding sterk de nadruk gelegd op het zelfstandig leren uitvoeren van werkzaamheden in de dagelijkse praktijk. Om ervoor te zorgen dat u dit kunt realiseren, is medewerking en begeleiding vanuit uw eigen werkomgeving zeer gewenst. Het coachen vergt extra tijd en aandacht, maar komt u en uw organisatie uiteindelijk weer ten goede. De coach moet gedurende de gehele opleiding 1 à 2 uur per week beschikbaar zijn.
Toelatingseisen
Om deel te kunnen nemen aan deze opleiding dient u over een vooropleiding op mbo-niveau te beschikken. Daarnaast dient u minimaal twee jaar werkzaam te zijn binnen de sociale zekerheid.
Al onze opleidingen en trainingen kunt u als incompany in uw eigen organisatie uitvoeren. Meer informatie over de mogelijkheden krijgt u van bovenstaande contactpersoon.