Login
Wachtwoord
 
Sluit venster
 

Algemene wet bestuursrecht, basiscursus

Alle ins en outs belicht Cursuscode: AJ\AWBBM

Voor mij?

U werkt bij of voor de overheid en u wilt beschikken over basiskennis van de Algemene wet bestuursrecht.
aantal dagdelen: 6
investering: € 960,-
studiebelastinguren (SBU): 60
te behalen: bewijs van deelname

Prijzen onder voorbehoud.

Waar en wanneer

  (start)datum  
Utrecht 22-05-2012 [i]
Heerenveen 01-06-2012 [i]
Utrecht 18-09-2012 [i]
Zwolle 11-10-2012 [i]
Tilburg 23-11-2012 [i]
Amsterdam Zuidoost 17-01-2013 [i]
De Meern 14-03-2013 [i]
Zwolle 21-03-2013 [i]

Plaats uw muis op [i] voor de overige data

Met de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht wordt al heel wat jaren gewerkt. De Awb vormt daarmee de ruggengraat van het algemeen bestuursrecht. Kent u de Algemene wet bestuursrecht al? Of wilt u uw kennis met betrekking tot deze wet opfrissen?

Resultaat

Na het volgen van deze basiscursus bent u vertrouwd met de belangrijkste onderwerpen uit de Awb. Daarnaast kunt u uw werkzaamheden in overeenstemming met de Awb uitvoeren.

Programma

Aan bod komen onder meer de volgende onderwerpen:

  • achtergronden Awb
  • relatie tot andere regelgeving en raakvlakken met het privaatrecht
  • centrale begrippen
  • algemene beginselen van behoorlijk bestuur
  • voorbereiding en bekendmaking besluiten
  • bezwaar en beroep
  • mandaat en delegatie
  • klachtrecht
  • vierde tranche
< terug naar vorige pagina


Heeft u vragen?

Mieke Terra
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
030 21 42 978

Al onze opleidingen en trainingen kunt u als incompany in uw eigen organisatie uitvoeren. Meer informatie over de mogelijkheden krijgt u van bovenstaande contactpersoon.

Huis van de Wabo

Deze training maakt (ook) deel uit van het Huis van de Wabo, waarin alle opleidingen en trainingen op het gebied van vergunningverlening, toezicht en handhaving zijn ondergebracht.